Kongresszus Program 2017

2017.11.09. csütörtök

Kurzus: Gyermek neuroradiológia

Üléselnökök: Rudas Gábor, Barsi Péter
10:00-10:30: Kurzus és kongresszus megnyitó
10:30 K01: Liptai Zoltán – Gyermekkori demyelinisatiós kórképek klinikuma
10:55 K02: Rossi, Andrea – Demyelinating diseases in childhood
11:20 K03: Barsi Mátyás – Prezi – mi az előnye a vizuális térben megjelenő előadásnak?
11:45: Lazítás
11:50 K04: Rossi, Andrea – Congenital malformations of the spine
12:15 K05: Komáromy Hedvig – Gyermekkori spinalis kórképek neuroradiológiája
12:40-14:10: Ebédszünet
14:10 K06: Fogarasi András – A leggyakoribb epileptogén kórképek újszülött-gyermekkorban
14:35 K07: Barsi Péter – A leggyakoribb újszülött-gyermekkori epileptogén kórképek neuroradiológiája
15:00 K08: Jerney Judit – “Ezek a mai fiatalok…” – az agyi érés szemszögéből
15:25-15:45: Kávészünet
15:45 K09: Garami Miklós – Neuro-onkológia gyermekkorban
16:10 K10: Patay Zoltán – A képalkotás változó szerepe a gyermek neuroonkológiában
16:35 K11: Varga Edit – Onkológiai kezelések neuroradiológiai követkeményei gyermekkorban
17:00: Lazítás
17:05 K12: Rosdy Beáta – A gyermekkori stroke klinikai vonatkozásai
17:30 K13: Rudas Gábor – Stroke a gyermekkorban
17:55-18:25: Megbeszélés, teszt

2017.11.10., péntek

1. szekció: Az akut stroke képalkotó diagnosztikája és terápiája

Üléselnökök: Vörös Erika, Kövér Ferenc
09:00 101: Szikora István – Hazai és nemzetközi irányelvek az akut ischaemiás stroke neurointervenciós kezelésében
09:15 102: Kövér Ferenc – A Magyar Neuroradiológiai Társaság ajánlása az optimális betegkiválasztást támogató képalkotó diagnosztika alapelveiről akut ischaemiás stroke-ban
09:30 103: Szikora István és Szabó Bálint – Távoli képkonzílium jelentősége és lehetőségei a hazai akut ischaemiás stroke kezelés gyakorlatában az EESZT keretei között
09:45 104: Dr. Podoletz Eufémia – Lazítás – Étkezés és egészség
10:05 105: Vadász Ágnes, Szólics Alex, Kis Balázs – Az adatgyűjtés jelentősége és módszerei az akut ischaemiás stroke kezelése során. Kerekasztal
10:20 106: Miskolczi László – Központi döntés vagy szabad verseny: Melyik előnyösebb a betegeknek?
10:30 107: Pozsegovits Krisztián – Hazai 20 thrombolysis centrum akut agyi vaszkuláris képalkotás és neurointervenció igénybevételének gyakorlata 2016-ban akut ischaemiás stroke betegeknél
10:40-11:00: Kávészünet

2.szekció: Modern technikák – DTI, MRS, MRP, fMRI (párhuzamos szekció)

Üléselnökök: Kozák Lajos Rudolf, Berényi Ervin
11:00 201: Andics Attila – Összehasonlító neuro képalkotás: fMRI vizsgálatok kutyákban és emberekben
11:20 202: Kozák Lajos Rudolf – ICN_Atlas: Nyugalmi fMRI hálózatok mint referenciapontok egyes fMRI aktivitások lokalizációjában és leírásában
11:35: Lazítás
11:40 203: Lőrincz Borbála – Epilepsziás kutyák kvantitatív mágneses rezonanciás vizsgálata – hippocampalis volumetria és T2 relaxometria
11:48 204: Aranyi Csaba – Módszertani fejlesztések az epilepsziában kimutatott hipometabolikus területek és a nyugalmi agyi hálózatok kapcsolatának vizsgálatához
11:56 205: Gyebnár Gyula – DTI az enyhe kognitív zavar felismerésében – MCI altípusok és egészséges kontrolok elkülönítése a diffúziós tenzor vizsgálatával
12:04 206: Nagy Marianna – Regionális hemodinamikai eltérések populáció szintű vizsgálata
12:12 207: Halász László – Optimális stimulációs célpontok Parkinson-kórban
12:20: Diszkusszió

3. szekció: Gyermek radiológia (párhuzamos szekció)

Üléselnökök: Rudas Gábor, Patay Zoltán
14:00 301: Patay Zoltán – A normális agyi fejlődés
14:25 302: Rudas Gábor
14:50 303: Németh István – Lazítás – Az orvoslás a művészetekben
15:10 304: Kovács Éva – Thrombosis vagy vérzés: kényes egyensúly
15:18 305: Lakatos Andrea – Neonatalis hypoxiás ischaemiás encephalopathia vagy traumás szülés?
15:26 306: Szőcs Anna – Arteria subcallosa perforáló ág elzáródást követő cerebellaris atrophia. Esetbemutatás.
15:34: Diszkusszió
2017.11.10., péntek – 5. szekció: Intervenciós neuroradiológia (párhuzamos szekció)
Üléselnökök: Szólics Alex, Berentei Zsolt

4. szekció: Akut stroke intervenció (párhuzamos szekció)

Üléselnökök: Szikora István, Miskolczi László
11:00 401: Kondor Máté – Elülső Willis-köri akut ischaemiás stroke automatizált és hagyományos neuroradiológiai ASPECTS kiértékelésének eltérései 2017-ben az Országos Klinikai Idegtudományi Intézetben
11:10 402: Kis Balázs – Natív, szakértői és automatizált ASPECT pontszámok korrelációja, prediktív értéke thrombectomiával kezelt elülső Willis-köri nagy ér elzáródás esetén
11:20 403: Kis Balázs – Akut ischaemiás stroke endovascularis kezelésének eredményei az Országos Klinikai Idegtudományi Intézetben
11:30 404: Kis Balázs – Akut ischaemiás stroke endovascularis ellátását követő intracranialis vérzéses szövődmények 2017-ben az Országos Klinikai Idegtudományi Intézetben
11:40 405: Vajda Zsolt – Az a. carotis interna steno-occlusiv kórképeinek neurointervenciós kezelése
11:50 406: Berentei Zsolt – Elülső Willis-köri tünettan hátterében kimutatott tandem occlusio neurointervenciós kezelésének eredményei
12:00 407: Nagy András – A thrombusösszetétel és a stent-thrombectomia hatékonysága közötti kapcsolat vizsgálata
12:10 408: Gáti Georgina – Mechanikus thrombectomia utáni CT vizsgálatok. Esetbemutatás.
12:20 409: Pozsár Kinga – Stroke protokoll multifázisos CT angiográfia alkalmazásával: a CT eredmények és a klinikai kimenetel összefüggései
12:30-14:00: Ebédszünet

5. szekció: Intervenciós neuroradiológia (párhuzamos szekció)

Üléselnökök:Szikora István, Miskolczi László
14:00 501: Miskolczi László – Aneurizma keletkezése stent-artéria fal interakció következményeképp: Esetismertetés
14:10 502: Csippa Benjámin – Új áramlási jelenségek az aneurysma keletkezés feltételezett patomechanizmusában
14:20 503: Vajda Zsolt – A p64 áramlásmódosító eszközzel szerzett előzetes tapasztalataink 3 eset kapcsán.
14:30 504: Pogácsás Bettina – Hajlított érszakasz befolyása az áramlásmódosító eszközök (FD) hatékonyságára fonatsűrűség mérések alapján
14:40 505: Csippa Benjámin – Mérhető-e az áramlásmódosító eszközök hatékonysága? In vitro mérőrendszer az áramlási ellenállás meghatározására.
14:50 506: Csizmadia Sándor – Az álaneurysma embolizáció lehetséges kockázata
15:00 507: Weninger Csaba – A stockholmi Szerafimer Kórház Idegsebészeti Klinikáján 1935-ben elvégzett műtétekről
15:10 508: Hudák István – Neurovaszkuláris malformáció – technikai áttörés az endovaszkuláris kezelésben.
15:20 509: Szikora István – Nem vérzett koponyaűri angiomák kezelésének indikációi: Europai konszenzus dokumentum
15:30 510: Csókay András – A friss elhunytakon végzett napi műtétek átírják a manuális idegtudományok (idegsebészet, endovascularis, fájdalom sebészet) lehetőségeit. (A keresztény hit és értelem megfontolásai)
15:40: Diszkusszió
15:50-16:10: Kávészünet

6.szekció: Management és technológia a neuroradiológiában, vegyes

Üléselnökök: Bogner Péter, Schorlemmer Carlos
16:10 601: Schorlemmer Carlos – 13 Years of Peer Feedback in Radiology Reporting: What we have learned
16:30 602: Schorlemmer Carlos – From free text to structured reporting: means to make it a success story
16:50 603: Aradi Mihály – Használható-e az alacsony térerő a neuroradiológiában?
17:05 604: Bogner Péter – A magyar teleradiológiai tapasztalatokról
17:25: Lazítás
17:30 605: Rumboldt Zoran – Unilateral and/or Asymmetric Deep Gray Matter Lesions
17:50 606: Rumboldt Zoran – Bilateral and/or Symmetric Deep Gray Matter Lesions
18:10: Diszkusszió
18:25-18:55 Vörös Erika: Kvíz
18:55-19:45: Szünet
19:45-23:45: Ünnepi vacsora – műsor – zene-tánc

2017.11.11., szombat

08:00-09:40: Közgyűlés
09:40-10:00: Kávészünet

7. szekció: Sclerosis multiplex és fehérállományi betegségek

Üléselnökök: Osztie Éva, Berényi Ervin
10:00 701: Lovas Gábor – Neuropathologia és MR jelenségek összefüggése SM-ben
10:20 702: Barsi Péter – Diagnózis és követés SM-ben: MR vizsgálatok
10:40 703: Osztie Éva – Differenciál diagnosztika SM-ben: MR vizsgálatok
11:00 704: Rózsa Csilla – Vita az MR alkalmazásáról SM-ben 1. Az aktivitás felmérése fontos, rendszeres kontrasztanyagos MR-re van szükség
11:15 705: Iljicsov Anna – Vita az MR alkalmazásáról SM-ben 2. A klinikai kép fontos, MR-re ritkán van szükség
11:30 706: Váli Zsuzsánna – Lazítás – Radiológia a műtárgyak restaurálásában
11:50 707: Nyilas Nóra – Nagyító alatt a nervus opticus (NO) elváltozások és a sclerosis multiplex (SM) betegség progressziója natalizumab (NTZ) kezelés mellett
11:58 708: Szabó Ádám – Szuszceptibilitás súlyozott képalkotás SMben – kontrasztanyag adása után?
12:06 709: Pelyvás Bence – Sclerosis multiplex terápia longitudinális elemzése MR képalkotó eljárással
12:14: Diszkusszió
12:30-14:00: Ebédszünet

8. szekció: Epilepszia

Üléselnökök: Janszky József, Varga Andrea
14:00 801: Janszky József – A felnőttkori epilepszia klinikai diagnosztikai kérdései
14:25 802: Barsi Péter – A felnőttkori epilepszia képalkotó diagnosztikája
14:50 : Rajzfilm – Lazítás
14:55 803: Tóth Márton – A Pécsi Tudományegyetemen elvégzett első sztereotaxiás EEG monitor tapasztalatai – esettanulmány
15:03 804: Jordán Zsófia – pASL ( Pulsed artherial spin labeling) jelentősége a farmakorezisztens fokális epilepsziás betegek műtét előtti kivizsgálásában a klinikus aspektusából
15:11 805: Jordán Zsófia – Anterior thalamus mély agyi stimuláció temporalis lebeny epilepsziában: vizualizáció és eplieptiform aktivitás észlelése
15:19 806: Vajda Zsolt – PET/MR-el szerzett előzetes tapasztalataink az epilepszia sebészeti diagnosztikában
15:27 807: Klimaj Zoltán – Epilepsziát okozó corticalis fejlődési rendellenességek a Bethesda Gyermekkórház és az MRKK anyagából, retrospektív elemzés
15:35: Diszkusszió
15:50-16:10: Kávészünet

9. szekció: Vegyes

Üléselnökök: Gődény Mária, Molnár Krisztián
16:10 901: Molnár Krisztián – A IX-XII. agyidegek képalkotó vizsgálata
16:35 902: Ginsberg Lawrence E – Imaging of perineural tumor spread in head and neck cancer
17:00: Lazítás
17:05 903: Pribojszki Magda – Kanyargós nervus opticus
17:13 904: Miklós Ágnes – A belső fül és a nervus facialis fejlődési zavarának felismerése MR vizsgálattal
17:21 905: Szidonya László – A gadolínium és a ferumoxytol halmozásának összehasonlítása T1 súlyozott méréseken – nagy elemszámú retrospektív elemzés.
17:29 906: Kerekes Fanni – Duralis ectasia
17:37 907: Gyuricza István – Az ataxia-telengiectasia differenciál diagnosztikája 3 eset kapcsán
17:45 908: Huszár Andor – Fatalis térszűkületet okozó IgG4 encephalopathia (Esetbemutatás)
17:53 909: Reményi Bernadett – Atípusos elhelyezkedésű meningitis tuberculosa (Esetbemutatás)
18:01: Diszkusszió
18:15-18:45 Vörös Erika, Barsi Péter: Kvíz megoldás, kongresszus zárás
18:45-20:00: Szünet
20:00-23:00: Vacsora – zene – tánc